W tym roku treningowym egzaminy Aikido dla dzieci odbędą się 7 maja 2016 o godzinie 13:30.
Godzinę wcześniej (12:30 – 13:30) odbędzie się dodatkowy trening przygotowujący dzieci do spotkania z Egzaminatorem, którym będzie Sensei Andrzej Bazylko 5 DAN Aikido Aikikai. Trening i egzaminy dla dzieci są częścią dwudniowej imprezy organizowanej cyklicznie w naszym klubie (zobacz Staż Aikido i Kenjutsu).

Dodatkowy sobotni trening poprowadzi Egzaminator Sensei Andrzej Bazylko 5 DAN Aikido Aikikai i jest wskazany dla wszystkich adeptów przystępujących do egzaminów. Zapraszamy na niego również wszystkich, którzy egzaminów nie zdają do wspólnego ćwiczenia, a po nim do dopingowania zdających. Opłata za dodatkowy trening wynosi 10zł.

Zakres wymagań egzaminacyjnych, z uwzględnieniem wieku poszczególnych adeptów, wraz z opisem sposobu zdawania egzaminu i zasadami oceny wystawionej przez egzaminatora dostępny jest na stronie Wymagania egzaminacyjne Aikido dla dzieci

W przypadku każdego ćwiczącego decyzję o proponowanym stopniu podejmuje indywidualnie sensei prowadzący zajęcia. Zostanie ona przekazana na treningu osobiście każdemu adeptowi.

Egzaminy w Aikido nie są obowiązkowe. Są natomiast dobrym podsumowaniem okresu treningowego i możliwością zaprezentowania swoich umiejętności. Opłata za egzamin na rzecz Polskiej Federacji Aikido jest wnoszona po zdaniu egzaminu i wynosi 15zł.

Sensei
Maksymilian Nowaczyk